Поштовани,

Развојна агенција Србије расписује ЈАВНИ ПОЗИВ За доделу бесповратних средстава у оквиру Програма подршке интернационализацији привредних друштава, предузетника и кластера у 2016. години.

Средства из Програма намењена су за суфинансирање трошкова пружаоца услуга за следеће активности:

-Нови дизајн производа и амбалаже
-Побољшање постојећих и развој нових технолошких процеса
-Побољшање постојећих и развој нових производа намењених страним тржиштима
-Тестирање нових производа
-Учешће на међународним сајмовима у иностранству
-Испитивање страног тржишта

Напомена: Велика предузећа и кластери могу конкурисати само за две врсте активности:

-Учешће на међународним сајмовима у иностранству
-Испитивање страног тржишта

Право на доделу средстава имају микро, мала, средња и велика предузећа и предузетници, који кумулативно испуњавају следеће услове:

1. -Да је претежна делатност привредних субјеката производња или прерада (испуњеност овог услова ће се проверавати на основу шифре делатности под којом је привредни субјекат регистрован у АПР. Изузетно, у случају да се претежна шифра привредног субјекта односи на делатности које су искључене овим програмом, а привредни субјекат обавља и производну делатност, потребно је да достави образложење из кога се види да је сврха овог програма у складу са природом додатне делатности коју привредни субјекат такође обавља, а која није искључена овим програмом. На основу тога ће Комисија за оцењивање и избор захтева за доделу бесповратних средстава ценити испуњеност овог услова)
  2. -да су регистровани на територији Републике Србије и да су у већинском домаћем приватном власништву
  3. -да су основани не касније од 25. априла 2014. године;
  4. -да успешно послују претходне две године
  5. -да воде пословне књиге по систему двојног књиговодства претходне две године
  6. -да су измирили обавезе по основу пореза и доприноса
  7. -да у претходној и овој години нису по истом основу користили подстицајна средства других државних институција и институција Аутономне покрајине Војводина.

Јавни позив ће трајати до утрошка средстава.

Све детаљније информације као и потребну документацију можете погледати у линку ипод:

Линк: http://ras.gov.rs/sr/razvoj-preduzetnistva/otvoreni-pozivi-konkursi/javni-poziv-za-dodelu-bespovratnih-sredstava-u-okviru-programa-podrske-internacionalizaciji-privrednih-drustava-preduzetnika-i-klastera-1

С поштовањем,

"Aгенција за регионални развој општина Колубарског округа" доо
Омладински трг бр.1, 14224 Лајковац

www.arroko.rs

Promocija programa RRA

PREDNOSTI ČLANSTVA U OPŠTEM UDRUŽENJU PREDUZETNIKA - LOZNICA

-         PRAVNI SAVETI ZA NOVA I AKTIVNA PRAVNA LICA

-         OTVARANJE I REGISTRACIJA NOVIH PRAVNIH LICA

-         SAVETODAVNA POMOĆ KOD ODJAVE I PRIJAVE RADNIKA

-         POPUSTI ZA ČLANOVE UDRUŽENJA (DETALJNIJE)